Våra kontor

Sverige 

Solna (huvudkontor)

Datema AB
Box 1492
171 28 Solna

Besöks- och leveransadress

Att: service
Solna Strandväg 98
171 54 Solna

Telefonnummer
Växel: +46 8 517 150 00
Fax: +46 8 28 77 05
E-post: info@datema.se

Helpdesk – service och support
Tel: +46 8 517 150 55
Fax: +46 8 28 77 05
E-post: support@datema.se

Väst

Datema Väst AB
Konsulthuset
Karl Nordströms väg 31
432 53 Varberg

Besöks- och leveransadress
Karl Nordströms väg 31

Telefonnummer
Växel: +46 8 517 150 00
Fax: +46 8 28 77 05
E-post: info@datema.se

Norge

Oslo

Datema Norge AS
Holterveien 2A
1448 Drøbak

Besöks- och leveransadress
Holterveien 2A
1448 Drøbak

Telefonnummer
Växel: +47 66 99 10 30
Fax: +47 66 99 10 31

Affärsområden

Affärsområde Retail

Mattias Bernhardson
Managing Director Datema Retail Solution AB
+46 70 836 80 37
mattias.bernhardson@datema.se

Mikis Samaras
Managing Director Datema GmbH & Head of International Sales
+46 70 339 88 00
mikis.samaras@datema.se

Fredrik Englund
CTO
+46 8 517 150 87
fredrik.englund@datema.se

Affärsområde ERP

Fredrik Lindstedt
Managing Director Datema ERP Integration AB
+46 708 36 80 25
fredrik.lindstedt@datema.se

Ylva Backing
Consultant (Operations Manager)
+46 708 36 80 14
ylva.backing@datema.se

Roger Andersson
Sales Manager
+46 734 29 87 84
roger.andersson@datema.se

Affärsområde Transport & Logistik

Roger Andersson
Sales Manager
+46 734 29 87 84
roger.andersson@datema.se

Ian Parker
Manager Director Datema Norge A/S
+47 91 65 75 45
ian.parker@datema.no

Jan Herrström
Marketing Manager
+46 730 21 54 31
jan.herrstrom@datema.se 

Datema Väst

Pelle Lindgren
Consultant
+46 703 55 44 77
pelle.lindgren@datema.se

Peter Larsson
Project Manager
+46 708 36 80 04
peter.larsson@datema.se

Datema Webshop (webshop.datema.se)

Richard Åkesson
+46 8 517 150 46
+46 708 36 80 16
richard.akesson@datema.se

Ledning

CEO

Erik Larsen
+ 46 8 517 150 34,
erik.larsen@datema.se

CFO

Christina Bergqvist
+46 70 836 80 17
christina.bergqvist@datema.se

Managing Director Datema Retail Solution AB

Mattias Bernhardson
+46 70 836 80 37
mattias.bernhardson@datema.se

Financial Manager

Anette Holst
+46 708 36 80 15
anette.holst@datema.se

Managing Director Datema ERP Integration AB

Fredrik Lindstedt
+46 708 36 80 25
fredrik.lindstedt@datema.se

Managing Director Datema Norge A/S

Ian Parker
+47 91 65 75 45
ian.parker@datema.no

Managing Director Datema GmbH & Head of International Sales

Mikis Samaras
+46 70 339 88 00
mikis.samaras@datema.se

Marketing Manager

Jan Herrström
+46 730 21 54 31
jan.herrstrom@datema.se

Sales Manager

Roger Andersson
+46 734 29 87 84
roger.andersson@datema.se

CTO

Fredrik Englund
+46 8 517 150 87,
fredrik.englund@datema.se